GALA XVIII edycji konkursu Świat Przyjazny Dziecku

GALA XVIII edycji konkursu Świat Przyjazny Dziecku

Tegoroczne ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się w postaci webinaru przeprowadzonego z Teatru Muzycznego ROMA.

„Forma ogłoszenia tegorocznych laureatów jest zupełnie inna od tradycyjnej gali wręczenia nagród, jednak pozostaje równie ciekawa. Dzięki zaangażowaniu ekspertów przedstawimy nie tylko zwycięzców konkursu, ale także panele eksperckie w tematyce rozwoju dziecka.”

– zaprasza Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz z KOPD.

 

Podczas wydarzenia odbędą się trzy panele eksperckie, podczas których zostaną podjęte tematy dotyczące najmłodszych:

  1. Jak wspomóc rozwój kulturalny dzieci w czasach pandemii – książki do zadań specjalnych.
  2. Zabawa z dala od ekranu – zabawki, które odciągają od ekranów
  3. Bezpieczny powrót do szkoły w czasach COVID-19

 

Wyłonione spośród 10 kategorii obejmujących m.in. książki, gry i zabawki produkty i miejsca zostaną zaprezentowane i omówione przez uczestników webinaru.

 

W webinarze wezmą udział eksperci: psycholog i Przewodnicząca KOPD: Mirosłąwa Kątna, psycholog dziecięcy dr Aleksandra Piotrowska, psycholog rozwojowa i telewizyjna Superniania Dorota Zawadzka a także aktor Artur Barciś, Małgorzata Berwid, Katarzyna Stoparczyk, Ania Oka, Dorota Mazurek, Anna Wakulak oraz organizator webinaru Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz z KOPD. Wydarzenie poprowadzi polska dziennikarka i prezenterka telewizyjna – Paulina Chylewska.

Wydarzenie będzie miało charakter informacyjno-rozrywkowy. Ze względu na fakt, iż wyróżnione przedmioty i miejsca w konkursie „Świat Przyjazny Dziecku” mogą stanowić dla zapracowanych rodziców inspirację do urozmaicenia wolnego czasu dzieci, do wydarzenia dołączyć może każdy. Szczególnie ciekawy i przydatny będzie on dla nauczycieli, rodziców, opiekunów i edukatorów oraz Laureatów Konkursu.

 

– „Przez pandemię wielu rodziców uświadomiło sobie, jak ciężko znaleźć kreatywne i ciekawe zajęcie swoim pociechom, okazało się także, że relacje rodzinne pozostawiają wiele do życzenia. Bardzo się cieszę, że podczas webinaru, który jest dostępny dla wszystkich poruszymy tak ważne tematy jak edukacja i rozwój dzieci z dala od ekranu oraz wpływ otoczenia na dziecko. Są to niezwykle ważne kwestie, o których mówi się zdecydowanie zbyt rzadko.” – mówi Mirosława Kątna, psycholog, przewodnicząca Komitetu Ochrony Praw Dziecka.

 

Webinar odbędzie się dnia 13 października od godziny 13:00 na fanpage’u Komitetu Ochrony Praw Dziecka. Link do wydarzenia: https://cutt.ly/4f9L1rf

 Partnerem finansowym wydarzenia jest SANOFI, a Partnerem: Teatr Muzyczny ROMA. Wydarzenie wspiera agencja ProContent oraz Link Visuals.